KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Lorenzo vývoji výrazně pomohl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: Lorenzo vývoji výrazně pomohl
09.12.2017
 

Závodní ředitel italské továrny Ducati ocenil přínos Jorge Lorenza pro vývoj motocyklu v průběhu letošní sezony.

I přes letošní skvělé výsledky továrního týmu italské Ducati a řadě vítězství Andrey Doviziosa, jenž do poslední Grand Prix sezony 2017 bojoval o mistrovský titul, je si závodní ředitel Ducati dobře vědom, že rychlost motocyklu v zatáčkách zůstává slabou stránkou. Jak přiznává Gigi Dall’Igna, příčinou je podvozek.
 
Dle slov Gigiho ovšem právě pro vývoj podvozku a odstraňování této slabé stránky motocyklu Ducati má pro vývoj obrovský přínos Jorge Lorenzo, pro jehož jezdecký styl je právě tento aspekt velmi důležitý.
 
„Nemusíme být v této oblasti nejlepší, postačí nám, když se nám podaří zlepšit. Nemáme za cíl se v této oblasti dostat na špičku, protože tím bychom potlačili jiné silné stránky naší motorky. Když se nám podaří zlepšit tuto slabou stránku, budeme konkurenceschopní v každém závodě. Pro vývoj v této oblasti nám velmi pomáhá Jorge, který je díky svému jezdeckému stylu v této oblasti velmi silný. V průběhu letošní sezony nám dal Jorge spoustu technických připomínek, které nám pomáhají pracovat na vývoji. Jeho přínos pro vývoj z technické stránky byl velmi důležitý,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Další články sekce MotoGP