KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Moto3? Nejdříve titul v MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: Moto3? Nejdříve titul v MotoGP
15.12.2018
 

Závodní ředitel Ducati považuje vstup do Moto3 jako důležitý, nejdříve ale musí továrna získat titul v královské kubatuře.


Italská Ducati se netají tím, že by v budoucnu své aktivity velmi ráda rozšířila i do nejnižší kubatury šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů – Moto3. Jak ale nyní potvrdil závodní ředitel boloňské továrny, pan Gigi Dall’Igna, aktuální prioritou je získat titul v MotoGP.

Jakmile se toto rudému týmu podaří, je zde dle slov Gigiho prostor přemýšlet o odstartování projektu přípravy na vstup do kubatury Moto3. Do této chvíle ale nebude v továrně přípravě na Moto3 věnována žádná priorita.

„Moto3 je velmi důležitá kubatura, kde získáte příležitost vychovávat si mladé závodníky. Již tam máte příležitost porozumět tomu, jaký potenciál se v daném jezdci skrývá. Já jsem přesvědčen o tom, že pro Ducati je důležité, aby byla přítomna i v této kubatuře. Ale nejdříve musíme dokončit náš úkol v královské kubatuře MotoGP. Zatím ale nemáme žádný konkrétní plán, jak a kdy do Moto2 vstoupit. Nemáme zde aktuálně žádné techniky ani inženýry pro tento projekt, ale jakmile budeme mít volné zdroje, určitě se touto otázkou budeme zabývat,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP