KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Mugello by nám mělo sedět

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: Mugello by nám mělo sedět
01.06.2018
 

Závodní ředitel italské továrny Ducati je přesvědčen o tom, že díky dobré aerodynamice by mohla být Ducati v Mugellu ve výhodě proti konkurenci.

Ducati udělala v posledních letech pod vedením závodního ředitele Gigiho Dall’Igni v posledních letech obrovský pokrok a jak sám tento zkušený muž před domácí Grand Prix svého týmu přiznal, Ducati udělala obrovský pokrok v mnoha aspektech.
 
I díky tomu je Gigi přesvědčen o tom, že právě na okruhu Mugello, kde se o nadcházejícím víkendu jede italská Grand Prix, by mohli být jezdci na motocyklech Ducati ve výhodě. Právě na trati s charakteristikou jako je Mugello, se totiž nejvíce projevují benefity Desmosedici v podobě výkonu motoru i aerodynamiky.
 
„Myslím si, že nyní máme motorku, která funguje velmi dobře na různých tratích s různou charakteristikou. Měli jsme první motorku v Paddocku, která disponovala aerodynamickými křidélky a našli jsme význam aerodynamiky i v motocyklovém sportu. Myslím si, že právě v této oblasti máme stále náskok před ostatními. Myslím si, že na rychlé trati jako je Mugello bychom i díky tomuto mohli být ve výhodě,“ řekl Dall’Igna.

Další články sekce MotoGP