KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: S elektronikou jsme ve výhodě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: S elektronikou jsme ve výhodě
24.01.2016
 

Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati přiznal, že díky osmi motocyklům na startu bude Ducati u nové jednotné elektroniky ve výhodě.

V rámci prezentace satelitního týmu Octo Pramac Yahknich se představil i ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati pan Gigi Dall’Igna. Právě tento muž následně poskytl několik rozhovorů týkajících se nejen týmu Pramac, ale také celkového vývoje nového motocyklu Ducati Desmosedici GP16.
 
Dle slov Gigiho získává italská továrna Ducati letos díky celkem osmi motocyklům na startovním roštu jistou výhodu proti ostatním, a to především ve věci nových pneumatik a jednotné elektroniky. Jak Dall’Igna prozradil, díky tak velkému zastoupení Ducati bude moci továrna mnohem efektivněji testovat novou elektroniku a získávat potřebné informace.
 
„Ano, je pravdou, že budeme mít na startu osm motocyklů rozdělených mezi různé týmy. To bude samozřejmě výhoda, protože budeme moci mnohem efektivněji testovat a reagovat na změny. Nasbíráme více dat než naše konkurence, takže bychom naše nápady a řešení mohli také mnohem rychleji vyzkoušet. To se zatím týká ale jen elektroniky, u pneumatik dle mého názoru v žádné výhodě nebudeme. Novou motorku jsme navrhovali tak, aby jí pneumatiky Michelin seděly, ale musíme velmi rychle zapracovávat veškerou odezvu od jezdců v prvních závodech, jen tak se dokonale adaptujeme. To bude také dle mého názoru klíčový faktor k úspěchu v letošní sezoně pro všechny - kdo se nejrychleji adaptuje, vyhraje,“ řekl Gigi Dall’Igna

Další články sekce MotoGP