KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Zvažujeme protest vůči Hondě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: Zvažujeme protest vůči Hondě
16.03.2019
 

Závodní ředitel Ducati přiznal, že aerodynamické prvky na motocyklech Honda se mu také vůbec nelíbily.


Jak jsme vás již informovali, po Grand Prix Kataru se zvedla vlna protestů vůči aerodynamickým prvkům na motocyklech Ducati, kdy hlavním iniciátorem tohoto protestu byl tovární tým Repsol Honda. Nyní se k celé záležitosti vyjádřil i závodní ředitel Ducati, pan Gigi Dall’Igna.

Jak Gigi přiznal, jednání Hondy a ostatních týmů jej velmi zklamalo a zároveň dodává, že by v takových situacích preferoval diskuzi než stížnosti. Závodní ředitel Ducati také potvrdil, že i Ducati zvažuje protest vůči Hondě, která měla na svém motocyklu aerodynamické prvky, které dle jeho názoru neodpovídají pravidlům.

„Jednání Hondy mne v této situaci opravdu překvapila. Doposud jsme vždy podobné situace řešili diplomaticky v rámci MSMA nebo je vyjasnil technický ředitel šampionátu. Tam jsme vždy dostali odpovědi na všechny otázky. To, že se Honda rozhodla napadnou rozhodnutí technického ředitele, se mi nelíbí. Zároveň nás to staví do pozice, kdy zvažujeme stejný protest podat vůči Hondě, jejíž „křidélka“ jsou z našeho pohledu nebezpečná. Rozhodně nejsou pevnou součástí kapotáží a mohou se v různých situacích velmi snadno oddělit,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP