KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall'Igna: Motor není priorita

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin: Foto: Ducati
Dall'Igna: Motor není priorita
16.01.2020
 

Ředitel závodního oddělení Ducati prohlásil, že výkon motoru musí zůstat předností Ducati, ale není prioritou letošního vývoje.


Ducati platila v uplynulých několika sezonách za jednoznačně nejsilnější motocykl co se týče motoru a top speedu, zároveň si ale jezdci často stěžovali na skutečnost, že ztrácejí na konkurenci v průjezdu zatáčkami.

Na tohle téma nyní hovořil ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’Igna. Dle slov tohoto muže sice zůstává jasným cílem si tuto výhodu udržet, ale zároveň dodává, že prioritou pro další vývoj je právě zlepšení chování motocyklu uvnitř zatáček.

„Určitě na této oblasti budeme dál pracovat a chceme si tento náskok na konkurenci i nadále udržet. Je jasné, že i inženýři ostatních továren přes zimu nezahálí a snaží se v průběhu zimy na svých motocyklech pracovat. Proto, pokud chceme zůstat vepředu, musíme se dále zlepšovat a pokračovat ve vývoji. Výkon motoru je pro nás důležitý, ale zároveň dodávám, že není prioritou. Hlavním cílem v průběhu letošní zimy je pro nás zlepšit ovládání naší motorky a také její chování uvnitř zatáčel,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP