KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall'Igna: Počítá se jen titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall'Igna: Počítá se jen titul
01.02.2020
 

Gigi Dall'Igna hovořil o cílech Ducati pro rok 2020 a zároveň dodává, že klíčem k úspěchu je najít cestu, jak porazit Hondu a Márqueze.


U italské Ducati již od roku 2007 čekají na mistrovský titul, kterému sice několikrát byli velmi blízko, ale Andrea Dovizioso skončil nakonec vždy druhý. Jak nyní prohlásil závodní ředitel Ducati, pan Gigi Dall’Igna, titul je ale to jediné, co se ve skutečnosti počítá.

Zároveň ale tento zkušený konstruktér přiznává, že není vůbec snadné konkurovat japonským výrobcům stejně tak jako v poslední době téměř neporazitelnému Márquezovi. Gigi si je ale také dobře vědom toho, že pokud chtějí titul, musejí najít cestu, jak Marca a Hondu porazit.

„Márquez je pro všechny ostatní referenčním bodem. Má odlišný jezdecký styl, což jej ve spoustě případů dostává do výhody vůči ostatním. Ostatní jezdci se jej pokoušejí napodobit a porozumět tomu, jak touto cestou získat a díky tomu s Marcem držet krok. Samozřejmě vše není ale jen o jezdci. Jezdec se musí snažit neustále zdokonalovat své schopnosti, ale zároveň továrna musí dělat maximum proto, aby dohnala náskok Hondy. Není to ale snadné, protože i Hondy svoji motorku neustále vyvíjí,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP