KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dani: Jsem zvědavý na Marca a Jorgeho

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Dani: Jsem zvědavý na Marca a Jorgeho
17.08.2018
 

Španělský závodník Dani Pedrosa prohlásil, že je vlemi zajímavý na souboj mezi Marcem Márquezem a Jorgem Lorenzem v sezoně 2019.

Španělský závodník Dani Pedrosa po skončení letošní sezony královské kubatury MotoGP odchází do závodnického důchodu, na jeho místo přijde k továrnímu týmu Repsol Honda jeho krajan Jorge Lorenzo. Jak Dani nyní v jednom z rozhovorů prozradil, sám je na tuto novou týmovou dvojici zvědavý.
 
Zároveň Dani ale dodává, že minimálně v příští sezoně bude Marc Márquez ve značené výhody, protože zatímco Jorge si bude zvykat na novou techniku i styl jízdy, Marc pojede dál na známém stroji a v zajetých kolejích.
 
„Příští sezona bude z tohoto pohledu opravdu zajímavá. Oba jsou top jezdci a jsou na to zvyklí. Jorge má z minulosti zkušenosti se silným týmovým kolegou, kdy závodil po boku Valentina Rossiho. Marc je také top jezdec, v příštím roce ale bude mít jasnou výhodu, protože již velmi dobře zná motorku i celý tým. Jorge se bude s Hondou teprve seznamovat a zároveň jí musí přizpůsobit svůj jezdecký styl, spousta věcí pro něho bude nových. Boj mezi oběma ale bude velmi zajímavý,“ řekl Dani Pedrosa.

Další články sekce MotoGP