KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dani Pedrosa byl operován

Foto: Honda
Dani Pedrosa byl operován
09.02.2019
 

Španěl Pedrosa podstoupil operaci klíční kosti, při které mu byly transplantované kmenové buňky.


Testovací jezdec závodního týmu Red Bull KTM, Španěl Dani Pedrosa, prodělal operaci v Barcelonském zdravotním zařízení Teknon Medical Centre, a to kvůli zlomenině pravé klíční kosti, která mu byla diagnostikována na začátku ledna. Doktoři Soler a Orozco provedli rekonstrukční chirurgii spočívající v stabilizaci zlomeniny s využitím osteosyntézy (spojení kovovými implantáty) a přidáním bio-štěpu s dávkou čtyřiceti milionů autologních (z vlastního těla) kmenových buněk.

Trojnásobný světový šampión a MotoGP Legenda, začíná pod lékařským dohledem rekonvalescenci a regeneraci. Lékaři, kteří navštěvují Pedrosu, odhadují, že jeho zotavení bude trvat asi tři měsíce.

Pedrosa je optimistický a doufá, že jeho rehabilitační proces bude pozitivní, dokud nedojde k jeho úplnému uzdravení „Nyní mám v úmyslu překonat současnou situaci a pokračovat v práci na vývoji KTM. Hodně lituji, že jsem nebyl schopen zúčastnit se předsezónních testů v Malajsii, ale pozorně sleduji práci KTM Racing Factory. Doufám, že s nimi budu brzy na trati,“ říká Dani Pedrosa.
 


Další články sekce MotoGP