KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Di Meglio za Marc VDS

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Di Meglio za Marc VDS
23.11.2018
 

Mike Di Meglio byl oznámen jako jezdec týmu Marc VDS Racing, který bude hájit barvy v nově vzniklém šampionátu elektrických motocyklů MotoE.


Belgický závodník tým Marc VDS Racing představil jméno jezdce, který bude hájit jeho barvy v premiérové sezoně nově vzniklého šampionátu elektrických motocyklů MotoE, který se pojede v rámci vybraných závodních víkendů Grand Prix.

Di Meglio se stal v roce 2008 mistrem světa v kubatuře stopětadvacítek, poté působil v letech 2014 a 2015 v královské kubatuře MotoGP. Zde se mu ale nepodařilo najít další angažmá a přesunul se do vytrvalostních závodů.

„Jsem hrdý na to, že se mohu stát součástí tohoto nového projektu. Znám potenciál týmu Marc VDS, který vždy uměl dokázat, že má na to, aby byl silný v jakékoliv kategorii. Šampionát MotoE je pro mne nová výzva a bude důležité mít za sebou zázemí silného týmu, a to je přesně to, co jsem nyní získal. Sám jsem zajímavý, jakým směrem se tato nová série bude vyvíjet, ale určitě nás čekají zajímavé souboje, protože všichni budou mít totožnou techniku. Věřím, že dokáži v tomto šampionátu navázat na úspěchy týmu Marc VDS v jiných kategoriích,“ řekl Mike Di Meglio.


Další články sekce MotoGP