registrovat zapomenuté heslo

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. února do 25. února.

Domácí top ten pro KTM

16.08.2017

Tovární tým KTM získal v domácí Grand Prix Rakouska top ten výsledek v závodě MotoGP.

Továrna KTM získala důležitý výsledek před domácími fanoušky, když na okruhu Red Bull Ring dojel Fin Mika Kallio na 10. místě v závodě královské kategorie MotoGP. Jeho dva kolegové, oficiální piloti továrního týmu, již tolik štěstí neměli. Brit Bradley Smith dokončil závod na 18. pozici, Španěl Pol Espargaro cíl vůbec neviděl, když jej zastavila nefunkční zadní brzda jeho KTM RC16.

Mika Kallio
„Byl to super, super závod, něco, co bylo absolutní maximum, které jsme z naší strany mohli udělat. Před závodem jsem myslel, že mám reálnou šanci získat nějaké body. Podařil se mi skvělý start a v prvních zatáčkách jsem získal několik pozic. To, že jsem mohl zůstat s chlapci okolo mne, mi dalo další impuls tlačit a tlačit. Přestože tato trať vypadá na papíře, že není tak těžká, tak je velmi fyzicky náročná a zejména pokud jde o brzdění. Navíc já v poslední době tolik nezávodil, takže kdyby jsem závodit častěji, mohl bych být ještě blíž. V současnosti to však byl jeden z nejlepších závodů, jaký jsem v MotoGP zajel. Má ztráta byla nejmenší, jakou jsem někdy na vítěze v MotoGP měl. Bylo to pouhých 19,7 sekundy po 28 kolech. Jedná se o obrovský krok kupředu s projektem KTM MotoGP a jsem velmi hrdý být toho součástí.“

Bradley Smith
„Byl to jistě našlapaný závod, a na který nezapomenu, pokud jde o obrovskou podporu od oranžové rodiny. Bylo velmi skvělé vidět během zahřívacího kola tribunu KTM plnou 8200 lidí, nebudu lhát, ale bylo dost cool. Závod zase nebyl tak docela dobrý. Myslel jsem, že když jsem měl dobrý start a dokážu jezdit nízkých 1:25, jako ve warm up, tak to bude dobré, ale teplejší počasí si vybralo svou daň. Ani s jakoukoli změnou stylu jsem nedokázal udržet tempo. Byl jsem rád, když jsem se udržel za některými chlapci, ale měl jsem velký okamžik v nájezdu do deváté zatáčky a vyjel mimo trať. Poté to bylo již jen o dojetí domů. Vidět KTM získat další desítku bylo skvělé.“

Pol Espargaro
„Jsem kvůli tomu, co se dnes stalo, velmi zklamaný. Kdybychom neměli takovou smůlu, tak jsme měli příležitost ukázat světu, co KTM dělá s tímto velkým projektem. Po 7. místě dnes ráno ve warm upu jsem měl rychlost a tempo, ale čidlo zadní brzdy nefungovalo, takže jsem od prvního kola neměl zadní brzdu. Taková škoda, protože je to největší závod před takovým obrovským davem fanoušků. Nyní máme test v Misanu, a pak další závod MotoGP v Silverstone.“