KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Domenicali: Jorge byl dobrá investice

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Domenicali: Jorge byl dobrá investice
24.01.2019
 

Ředitel továrny Ducati je přesvědčen o tom, že i přes předčasný odchod bylo angažmá Jorge Lorenza dobrou investicí.


Generální ředitel italské továrny Ducati, pan Claudio Domenicali, odepsal spolupráci s Jorge Lorenzem ještě před tím, než španělský závodník dokázal vyhrát svůj první závod v italském Mugellu. Poté, až Jorge na Ducati začal vyhrávat, měl již podepsanou smlouvu s továrním týmem Repsol Honda.

Nyní v jednom z rozhovorů Domenicali přiznal, že to bylo unáhlené rozhodnutí, ale zároveň dodává, že i tak se investice do Jorge Lorenza Ducati vyplatila, protože pomohl i celému vývoji motocyklu.

„Investice do Jorge Lorenza byla obrovská, ale celá továrna z této investice profitovala. Jorge nás upozornil na spoustu chyb na motocyklu, které jsme následně museli vyřešit. Jorge měl velký podíl na tom, že se Ducati v posledních dvou sezonách stabilně zlepšovala. Zároveň nám pomohl chování motocyklu lépe chápat a dívat se na něj z jiného pohledu. Je ale pravdou, že od Jorgeho příchodu jsme měli velká očekávání, která se nenaplnila, proto jsme se rozhodli, jak jsme se rozhodli. I přesto se ale dívám na angažmá Jorgeho u Ducati pozitivně, byla to pro nás dobrá investice, ničeho nelitujeme,“ řekl Claudio Domenicali


Další články sekce MotoGP