KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Donington Park dostane nový povrch

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Donington Park
Donington Park dostane nový povrch
22.11.2014
 

Kvůli pořádání Grand Prix Velké Británie v roce 2015 se rozhodli představitelé britského okruhu Donington Park položit nový povrch a také realizovat několik stavebních úprav.

Jak jsme vás již informovali, v příští sezoně se pojede Grand Prix Velké Británie znovu na okruhu v Donington Parku, který tak přebírá po delší době štafetu od okruhu v Silverstone. Nyní představitelé okruhu oznámili, že i kvůli pořádání Grand Prix v roce 2015 dostane okruh zcela nový povrch a řada přijde i na jisté stavební úpravy včetně nového výjezdu z boxové uličky.
 
O těchto změnách bylo rozhodnuto na základě nedávné inspekce promotéra závodů Grand Prix, společnosti Dorna Sports. I přestože se zatím v Doningtonu hovoří pouze o jednoletém kontraktu, je velmi pravděpodobné, že se tam pojede britská GP i v roce 2016. Nový okruh ve Walesu, která Donington Park následně nahradí, totiž velmi pravděpodobně bude připravený až na sezonu 2017.  
 
„Tento okruh je v podstatě v pořádku. Od začátku jsme věděli, že zde bude potřeba položit nový povrch, protože trať byla hodně hrbolatá. Zároveň jsme od pořadatelů požadovali podobný výjezd z boxové uličky, jako je na okruhu v Jerezu. Dostaví tam tak malou uličku, která povede až za první zatáčku, čímž se předejde mnoha nebezpečným okamžikům. Zároveň také diskutujeme o úpravách několika zdí, ale zde musím brát ohledy i na to, že se zde jezdí také automobilové závody. Nám by ale pomohlo, kdyby se před tyto zdi umístil alespoň kačírek. Také diskutujeme o umístění několika nafukovacích bariér, ale to jsou už jen drobnosti,“ řekl Javier Alonso za společnost Dorna Sports. 

Další články sekce MotoGP