KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Doohan: Miller měl nahradit Pedrosu!

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: LCR Honda
Doohan: Miller měl nahradit Pedrosu!
29.01.2015
 

Bývalý australský závodník Mick Doohan prohlásil, že Honda měla Jacka Millera umístit do továrního týmu na místo Daniho Pedrosy.

Zatímco někteří lidé zainteresovaní v motocyklovém sportu kritizovali rozhodnutí australského závodníka Jacka Millera přejít přímo z nejnižší kategorie Moto3 do královské kubatury MotoGP, legendární australský závodník Mick Doohan je zcela jiného názoru.
 
Dle Doohana samotné závodní oddělení Hondy hodně zariskovalo tím, že mladého Australana neumístilo přímo do továrního týmu vedle dvojnásobného mistra světa Marca Márqueze. Doohan je přesvědčen o tom, že Miller je obrovský talent a takovou šanci by dokázal využít ještě lépe, než Dani Pedrosa, jenž v továrním týmu Repsol Honda působí již několik let.
 
„Myslím si, že pro Jacka by bylo fantastické závodit po boku Márqueze. Když jsem já tehdy přišel k HRC, nezávodil jsem tam ve stopětadvacítkách nebo dvěstěpadesátkách. Mnoho lidí si ale stále myslí, že přeskočení kubatury Moto2 je ze strany Jacka velký risk. Já osobně jsem ale názoru, že dát mu produkční motorku v privátním týmu není ze strany Hondy správné řešení. Bude to pro něj dobré jen do chvíle, než pozná limity této motorky, pak jej to může spíše poškodit. Myslím si, že mnohem lepším tahem by bylo dát Jackovi šanci přímo u továrního týmu, kde by mohl nahradit Daniho, který tam působí již dlouhou dobu bez výrazného výsledku,“ řekl Mick Doohan.

Další články sekce MotoGP