Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.

Double pro Repsol Hondu

Text: jnyk, Zdroj: TZ Repsol media
08.05.2017

Jezdci továrního týmu Repsol Honda vybojovali v Grand Prix Španělska double, Dani Pedrosa vyhrál, Marc Márquez byl druhý.

Vydařenou Grand Prix Španělska zaznamenal tovární tým Repsol Honda, když oslavil na okruhu Jerez de la Frontera double. Dani Pedrosa si před domácím publikem dojel pro suverénní vítězství, jeho týmový kolega Marc Márquez dokončil závod na druhém místě.

Dani Pedrosa: „Z tohoto vítězství mám obrovskou radost, tuto trať mám moc rád, je zde vždy celá rodina i spousta fanoušků, celý víkend jsem si moc užíval. V průběhu celého víkendu se nám dařilo, motorka fungoval skvěle a byli jsme ve správné pozici. Vzhledem k většímu teplu měla trať horší grip, ale nasadili jsme přední tvrdou pneumatiku. Na střední pneumatice bych byl asi rychlejší, ale v závěru závodu bychom mohli mít problémy. Když Marc začal zrychlovat, musel jsem taky a bylo to podobné, jako v sobotu v kvalifikaci. Bylo jednoduché udělat chybu, ale naštěstí se to nestalo. Je pro mne velká pocta vyhrát jubilejní 3000. Grand Prix a být tak vedle Doohana, který vyhrál 2000. a Nieta, který skóroval v 1000. GP.“

Marc Márquez: „Z dnešního výsledku mám radost, tato trať nepatří mezi ty, na kterých se mi daří, také máme za sebou pozitivní výsledek. Dani byl opravdu rychlý po celý víkend, jak na mokru, tak i na suchu. Trénink za tréninkem jsme se mu přibližovali, ale nebylo snadné se mu vyrovnat. Dnes jsem se na něj snažil vyvíjet tlak, ale v závěru závodu nastalo několik riskantních okamžiků, kdy jsem se podíval, kde jede Valentino a kde Vinales a rozhodl jsem se spokojit s druhým místem. Získal jsem další porci bodů a jsem opět v boji o titul. Musíme pokračovat tímto stylem a dnešní výsledek bych chtěl věnovat mé matce ke dni matek.“