KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovi: Budu týmovou jedničkou

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovi: Budu týmovou jedničkou
08.12.2018
 

Andrea Dovizioso počítá s tím, že v příští sezoně bude u Ducati tím hlavním mužem, který bude bojovat o mistrovský titul.


V příští sezoně u továrního týmu Ducati zkušený Andrea Dovizioso přivítá nového týmového kolegu, kterým bude jeho krajan Danilo Petrucci. Jak Dovi potvrzuje, Danilo v posledních letech na satelitní Ducati v týmu Pramac předváděl opravdu kvalitní výkony, a proto si tovární motorku právem zasloužil.

Zároveň Dovizioso přiznal, že i nadále počítá s tím, že bude týmovou jedničkou, mimochodem stejně tak, jako byl doposud. Andrea zároveň dodává, že i když si to někteří lidé nemysleli, by jedničkou i v době působení Lorenza u továrního týmu Ducati.

„Danilo začal velmi dobře, nejlépe, jak on to umí. Již několik let pravidelně ukazuje, že má velmi dobrou rychlost. Chybí mu sice ještě pár drobných detailů k tomu, aby dokázal vyhrávat závody, ale pokud bude s týmem pilně pracovat, může se ještě zlepšit. Já osobně to vidím tak, že bychom mohli být společně nejsilnější tým na startovním roštu. Zároveň počítám s tím, že budu týmovou jedničkou, tak jako jsem byl doposud. Měl jsem vždy stejný materiál jako Lorenzo, který mi samozřejmě dávali proto, abych mohl bojovat o titul. S tímto jsme u Ducati nikdy problém neměli,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP