KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovi: Na Marca už nevidím

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Ducati
Dovi: Na Marca už nevidím
20.09.2019
 

Andrea Dovizioso vyloučil možnost, že by ještě letos mohl dotáhnout bodovou ztrátu na lídra šampionátu.


Italský závodník Andrea Dovizioso je po úspěšném startu sezony nyní již téměř jistě ze hry o boj o mistrovský titul, kdy taková šance by předpokládala opravdu výrazný výpadek nebo chybování ze strany Marca Márqueze, což je velmi nepravděpodobné.

Jak nyní Dovi přiznal, továrna se již snaží koncentrovat na vývoj nových dílů pro sezonu 2020, zároveň ale není snadné takové díly testovat v průběhu závodních víkendů. Samotný Andrea si ale je vědom toho, že na Marca letos již nedosáhne.

„Může to vypadat, že Ducati je s vývojem trošku pozadu, ale není to tak. V továrně pracují tvrdě, ale není snadné přinášet pořád nové díly, díky kterým se budete zlepšovat. Vypadá to, že Suzuki se hodně zlepšila, ale to díky tomu, protože měli ztrátu, kterou mohli dohnat. Jsme již na limitu vývoje a každý detail rozhoduje. Aktuálně se již nedíváme, kdo je před námi v tabulce šampionátu, ale kdo je za námi a mohl by nás ještě porazit. Na Márqueze už bodově nevidím. Není možné na něj snižovat ztrátu, když každý závod dojíždí před námi,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP