KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovi očekává silnou konkurenci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovi očekává silnou konkurenci
01.02.2019
 

Andrea Dovizioso věří, že Ducati je na sezonu 2019 dobře připravena, zároveň ale dodává, že konkurence bude letos silnější.


Do sezony 2019 vstupuje italský závodník Andrea Dovizioso společně s celým továrním týmem Ducati s velkými očekáváními. Jak Dovi v jednom z nedávných rozhovorů potvrdil, jeho jasným cílem je v letošní sezoně bojovat o mistrovský titul až do posledního závodu sezony, jako v roce 2017.

Zároveň ale Dovi prohlásil, že v letošní sezoně očekává mnohem větší konkurenci, než tomu bylo v posledních letech. Vedle dvojice továrního týmu Repsol Honda počítá Dovi i s oběma jezdci Yamahy, stejně tak jako například s Alexem Rinsem na Suzuki.

„Cítím obrovskou motivaci. Jsme ve velmi pozitivní situaci a motorka se v průběhu sezony 2018 opravdu hodně zlepšila. Musíme zároveň ale počítat s tím, že i úroveň konkurence v MotoGP neustále roste. Já osobně si myslím, že v letošní sezoně bude oproti minulým sezonám o titul bojovat mnohem více jezdců. Předpokládám, že oba jezdci Yamahy pojedou letos vepředu, stejně tak od Suzuki a Rinse očekávám silné výkony. Honda bude také velmi silná, proto musíme být i my letos silnější,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP