KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovi: Závodění je pro Valeho vším

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Dovi: Závodění je pro Valeho vším
21.04.2019
 

Andrea Dovizioso obdivuje přístup Valentina Rossiho a zároveň dodává, že on sám sebe ve 40 letech v sedle závodního motocyklu již nevidí.


V Austinu předvedl italský závodník Valentino Rossi skvělý závod, kdy dokázal až do samotného závěru bojovat o vítězství s o generaci mladším Alexem Rinsem. K tomuto souboji se nyní vyjádřil i Rossiho krajan, Andrea Dovizioso.

Dle slov Doviho je obdivuhodné, jak se Valentino dokáže ve věku 40 let držet neustále ve špičkové kondici a bojovat o vítězství s mnohem mladšími jezdci. Zároveň ale Dovi dodává, že on sebe ve věku 40 let už rozhodně v sedle závodního motocyklu nevidí.

„Valentino je neuvěřitelně inteligentní. Je vidět, že v posledních letech trošku změnil svůj přístup k závodění. I díky tomu se tak netrápí, když se mu zrovna nedaří vyhrávat, a i přesto si závodění užívá. Kdyby to bral stejně, jako na začátku, sám by se zničil. Rozhodně to ale neznamená, že když je na trati, tak nebojuje o vítězství. Já osobně ale neplánuji závodění ve 40 tak, jako Vale. Pro něj je závodění vším, já mám jiné priority,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP