KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Agresivita není vše

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovizioso: Agresivita není vše
29.09.2019
 

Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že nepotřebuje být agresivnější, aby dokázal získávat lepší výsledky a porážet Márqueze.


V průběhu letošní sezony se několikrát diskutovalo nad jezdeckým stylem Andrey Doviziosa, který až na rakouském Red Bull Ringu dokázal porazit suveréna letošní sezony – Marca Márqueze. I z řad Ducati dokonce několikrát prosákly spekulace, zda by neměl být Dovi v závodech více agresivní.

K této skutečnosti se nyní vyjádřil i samotný Dovi, který je ale opačného názoru a je přesvědčen o tom, že jeho styl je dostačující a není potřeba nějak přidávat na agresivitě.

„Většina lidí, co sledují závody, tomu nerozumí. Můj jezdecký styl je čistý a některé věci dělám jinak než ostatní, to ale neznamená že bych do toho nedával 100%. Když máte rychlost na to, abyste jeli vepředu, pak agresivita nemusí ovlivňovat váš výsledek. Občas se musí riskovat, ale jen v určitých momentech. Může zariskovat v nějakém okamžiku, ale ne po celou délku závodu, protože jinak nikdy neuvidíte cíl. Nemyslím si, že by bylo z mé strany něco nutné měnit,“ řekl Andrea Dovizioso


Další články sekce MotoGP