KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Mohl jsem jet stopu jako Rossi

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati Corse
Dovizioso: Mohl jsem jet stopu jako Rossi
02.04.2015
 

Andrea Dovizioso po závodě v Kataru potvrdil, že díky novému motocyklu dokázal jet téměř totožnou stopu jako Rossi a díky tomu bojoval o vítězství.

V úvodní Grand Prix letošní sezony jsme mohli pozorovat obrovský vzestup továrních motocyklů Ducati, kdy Doviziosa dokázal zastavit v cestě za vítězstvím pouze devítinásobný mistr světa Valentino Rossi.
 
Andrea po prvním závodě královské kubatury roku 2015 potvrdil, že nový motocykl je mnohem konkurenceschopnější a při samotné jízdě nemusí vynakládat tolik síly, aby udržel motorku ve správné stopě. Díky tomu také dokázal držet až do poslední zatáčky krok s Valentinem Rossim na Yamaze.
 
„Oproti loňské sezoně je zde obrovský rozdíl, protože tuto motorku můžu řídit zcela odlišně. Díky tomu jsme mohli v závodě bojovat o vítězství. Při jízdě nemusím vynakládat tolik síly na udržení motorky ve stopě a díky tomu jsem také mohl šetřit pneumatiky, které mi vydržely až do konce závodu. Nová motorka funguje opravdu skvěle. Mohl jsem jet totožnou stopu jako Jorge a Valentino, takový výsledek jsme hned na začátku sezony rozhodně nečekali. Zároveň je pravdou, že po takovém závodě máme k dispozici mnoho dat a můžeme pracovat i na detailech. Díky tomu se můžeme dál posouvat kupředu a opět bojovat o vítězství,“ řekl Andrea Dovizioso.

Další články sekce MotoGP