KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Rychlost na Marca mám

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Dovizioso: Rychlost na Marca mám
21.07.2018
 

Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že má rychlost, aby mohl Márqueze porážet, nicméně jeho náskok na čele šampionátu je již příliš obrovský.

Italský závodník Andrea Dovizioso výrazně bodově ztrácí na lídra šampionátu Marca Márqueze, nicméně jak loňský vicemistr světa připomíná, v závodech samotných dokáže Marcovi konkurovat. Nyní se ale Dovi chce soustředit především na bodování v jednotlivých závodech, na šampionát nepomýšlí.
 
Zároveň Andrea dodává, že nyní přijdou okruhy jako Brno nebo Red Bull Ring, kde dokáže být Ducati extrémně silná a hodlá tam Marcovi jeho cestu za mistrovským titulem rozhodně minimálně znepříjemnit.
 
„Ano, ztrácím 77 bodů, což je opravdu hodně, ale nyní se nemůžu starat o naši ztrátu v šampionátu, ale spíše o naši ztrátu v závodech samotných. Marc udělal ve spoustě závodů správná rozhodnutí a díky tomu má takový náskok, nicméně naše rychlost je velmi podobná. Nyní nemám důvod k tomu, abych přemýšlel nad situací v šampionátu. Musím se starat o to, abychom se zlepšovali a postupně získávali co nejvíce bodů, a to i vůči Rossimu a Vinalesovi, což jsou naši soupeři. Sachsenring nebyl perfektní, ale věřím, že v Brně budeme opět silní,“ řekl Andrea Dovizioso.

 


Další články sekce MotoGP