KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Všichni zrychlili

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovizioso: Všichni zrychlili
28.02.2019
 

Andrea Dovizioso před úvodním závodem sezony přiznává, že je velmi těžké odhadnout, kdo se bude prát o vítězství.

 

Při testech na katarském okruhu Losail již nedominovala Ducati tak výrazně, jako při předcházejícím testování v Malajsii a hlavní tempo udával především Maverick Vinales na Yamaze.

Jak nyní v jednom z rozhovorů přiznal italský závodník Andrea Dovizioso, testy v Kataru sice nevyšly úplně dle představ, ale zároveň výsledky test nic neznamenají. Dovi si je dobře vědom toho, že obzvláště v Kataru je velký rozdíl zajet jedno rychlé kolo a pak takovou rychlost udržet po celou závodní délku.

„Zatím je velmi těžké říct, kdo bude naším největším soupeřem. Doposud vše nasvědčuje tomu, že se zlepšili téměř všichni, ale nemáme žádná konkrétní data. Při testech byla i spousta nováčků velmi rychlá. Nyní ale nemáme sebemenší odhad, jak dobří budou při délce na celou závodní vzdálenost, což je 22 kol. Je ale pravdou, že při testech v Kataru na mne udělaly všechny motorky dojem. Ducati nebyla na špičce výsledkových listin, ale myslím si, že tento výsledek zatím nemá žádný velký význam,“ řekl Andrea Dovizioso.


Další články sekce MotoGP