KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dovizioso: Zarco může bojovat o titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Dovizioso: Zarco může bojovat o titul
25.03.2018
 

Italský závodník Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že Johann Zarco může být jedním z těch, kteří budou letso bojovat o mistrovský titul.

Johann Zarco předváděl v rámci letošní Grand Prix v Kataru velmi silné výkony. Nejdříve překvapoval rychlými časy v trénincích, poté vyhrál kvalifikaci, a nakonec vedl i celou úvodní část závodu královské kubatury MotoGP. Toho si samozřejmě všímají i jeho konkurenti a dobře ví, že si na Zarca musí dát pozor.
 
Jedním z nich je i současný lídr šampionátu a vítěz katarské Grand Prix – Ital Andrea Dovizioso. Právě Dovi prohlásil, že se Zarcem musíme počítat jako s jasným účastníkem v boji o mistrovský titul.
 
„Já samozřejmě nevím, zda již Johann nesedí na tovární motorce. Celkově jsem ale přesvědčený o tom, že většina jezdců ze satelitních týmů má motorky na velmi vysoké úrovni. I u Ducati mají někteří jezdci k dispozici stejnou motorku, se kterou jsem závodil v loňském roce. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že je Zarco neskutečně rychlý. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že může být jedním z těch, kteří budou letos bojovat o titul. V závodě Kataru odpadl proto, že na začátku, kdy my jsme šetřili naše pneumatiky, on jel naplno a gumy si zničil,“ řekl Andrea Dovizioso.

Další články sekce MotoGP