KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dr. Mir: Marc bude do Sepangu fit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Dr. Mir: Marc bude do Sepangu fit
07.12.2019
 

Dvorní lékař jezdců MotoGP potvrdil, že Marc Márquez by měl být do prvních únorových testů v Malajsii plně fit.


Jak jsme vás již dříve informovali, úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP, Marc Márquez, podstoupil hned po skončení posledních zimních testů v Jerezu preventivní operaci ramene, která by měla zabránit jakýmkoliv komplikacím v průběhu příští sezony MotoGP.

Nyní o tomto zákroku hovořil i samotný Dr. Mir, který tuto operaci se svým týmem na klinice v Barceloně realizoval. Jak tento dvorní lékař jezdců MotoGP potvrdil, nedošlo k žádným komplikacím a Marc bude do prvního únorového testu v Malajsii fit. 

„Celá operace proběhla v pořádku. Nejnáročnější bylo udělat rozhodnutí, zda tuto operaci vůbec realizovat, protože poškození kloubu nebylo tak špatné, jako v loňském roce na levém rameno. Marc ale byl toho názoru, že je lepší tento zákrok preventivně provést nyní, než aby poté nečekaně narušil průběh příští sezony. Zatím je to těžké říci, ale já věřím, že bude Marc do prvního únorového testu v Sepangu plně fit. Normální pacient by sice potřeboval k rekonvalescenci asi 4 měsíce, ale to je pro motocyklového závodníka příliš dlouhá doba, proto musíme intenzivně rehabilitovat,“ řekl Dr. Mir


Další články sekce MotoGP