KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati bez sponzora v Austrálii a Francii

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Ducati bez sponzora v Austrálii a Francii
21.03.2019
 

Ducati bude muset pro Grand Prix Francie a Austrálie odstranit ze svých motocyklů loga Mission Winnow, která jsou nepřímo spojena s tabákovou reklamou.


Tovární tým italské Ducati do letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů nastoupil s logy Mission Winnow, která nepřímo propagují tabákové výrobky. Zatímco v rámci většiny zemí je tato reklama „v pořádku“, již nyní se objevují informace o tom, že pro dvě Grand Prix budou tato loga muset z červených motocyklů pryč.

Již dříve bylo avizováno, že se tato loga nebudou moci objevit na strojích Ducati v průběhu Grand Prix Austrálie, která se pojede v říjnu. To mimo jiné potvrdil i uplynulý závod Formule 1, protože vozy Ferrari mají také loga Mission Winnow a v Austrálii jsme je u Ferrari neviděli.

Druhou Grand Prix, kde bude muset Ducati použít kapotáže bez těchto log bude Francie. I ve Francii platí přísnější pravidla pro tabákovou reklamu a Ducati bylo doporučeno, aby se této reklamy pro Grand Prix v Le Mans raději vzdala.

Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že právě tyto dvě Grand Prix budou letos jediné, kde Ducati s touto kontroverzní reklamou neuspěje.


Další články sekce MotoGP