KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati: Hlavní soupeř je Márquez

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ducati: Hlavní soupeř je Márquez
26.05.2019
 

Sportovní ředitel továrny Ducati přiznal, že úhlavním soupeřem Ducati je nyní Marc Máruqez, kterého se jim podařilo porazit jen v Kataru.


V letošní sezoně královské kubatury MotoGP se podařilo továrnímu týmu Ducati v podobě Andrey Doviziosa porazit úřadujícího mistra světa Marca Márqueze jen jednou. A to hned v první Grand Prix sezony na okruhu Losail v Kataru.

Na tuto skutečnost nyní upozorňuje i sportovní ředitel italské továrny a dodává, že nebýt Marca, Honda by rozhodně neměla na kontě tolik vítězných závodů. U Ducati jsou ale připraveni Marcovi jeho cestu za vítězstvími minimálně více zkomplikovat.

„Musíme začít opět vyhrávat, od závodu v Kataru se nám to zatím nepodařilo. V Le Mans jsme zajeli dobrý závod, ale aktuálně se musíme spokojit s tím, že jsme osm bodů za Márquezem. Není to snadné jej porážet, Marc je jezdec, který přepisuje historické tabulky MotoGP a nebýt jeho, Honda by od roku 2013 rozhodně nevyhrála tolik závodů. Náš hlavní soupeř je tedy Márquez, je ale pravdou, že je zde i řada dalších konkurenceschopných jezdců, jak u Yamahy, tak u Suzuki,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP