KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati: Lepší elektronika díky Yamaze?

Text: jnyk Zdroj: Speedweek
Ducati: Lepší elektronika díky Yamaze?
02.07.2015
 

Závodní ředitel továrního týmu italské Ducati vylučuje, že by jejich motocykly v příštím roce profitovaly z jednotné elektroniky vyvíjené Hondou a Yamahou.

Již v příštím roce se v královské kubatuře MotoGP přechází na jednotnou elektroniku a software Magneti Marelli, jenž mohli do letošní Grand Prix v holandském Assenu jednotlivé týmy vyvíjet. Po Assenu se tento software odevzdal na Dornu, která jej zakonzervuje a již do konce letošního roku budou muset všechny týmy odjet s elektronikou v takovém stavu, v jakém byla před GP Assenu.
 
Následně budou data z těchto softwarů použita pro vývoj jednotné elektroniky pro sezonu 2016, kdy pojedou všechny motocykly v královské kubatuře MotoGP s jednotný software. V italských médiích se obratem na tuto informaci objevily spekulace, že tento krok výrazně pomůže domácí Ducati, která tak pojede příští rok elektroniku vyvinutou převážně Hondou a Yamahou. Tyto spekulace ale závodní ředitel Ducati vylučuje.
 
„Nemyslím si, že by nám data od Hondy a Yamahy v příští sezoně jakkoliv pomohla. Zatím se jedná pouze o základ, ze kterého bude vytvořen software pro příští sezonu. Ten se bude ale samozřejmě i nadále vyvíjet tak, aby byl co nejvíce flexibilní a seděl všem. Pokud vznikne jakýkoliv požadavek na rozšíření, bude se konzultovat se všemi výrobci a následně o něm budeme hlasovat. Spekulace o tom, že Yamaha a Honda vyvíjí software pro ostatní, jsou nepravdivé,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce MotoGP