KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati opět na čele

Foto: Ducati Corse
Ducati opět na čele
16.03.2015
 

Jezdci Ducati Teamu pokračovali v Kataru ve své pozitivní práci. Dovizioso byl nejrychlejší ze všech, Iannone na konci druhého dne testování v Losailu figuroval na celkovém třetím místě.

 

Na okruhu Losail International Circuit v Kataru pokračoval druhým dnem závěrečný IRTA test kategorie MotoGP. Velmi pozitivně se opět ukázal tovární Ducati Team, ve kterém startuje italská dvojice Andrea Dovizioso a Andrea Iannone, která pokračovala v práci na nastavení svých motocyklů Desmosedici GP15. Oba jezdci během dne použili pouze nejtvrdší složení pneumatik, které bylo k dispozici italskému týmu.
 
Andrea Dovizioso se neustále držel na předních pozicích. Ital vyzkoušel novou kapotáž, která je opatřená dvěma aerodynamickými karbonovými křidélky. Právě s tímto vybavení zajel čas 1'54.907, což na konci dne byla absolutně nejlepší hodnota. Jeho týmový kolega Andrea Iannone také předvedl dobré tempo a zajel svůj nejlepší čas na kolo v hodnotě 1'55.104, což pro něj znamenalo třetí místo za Doviziosem a Marquez.
 
Michele Pirro, testovací jezdec Ducati, pokračoval v cenné vývojové práci testováním různých řešení podvozku na Desmosedici GP14.3. Jezdec z Apulie absolvoval celkem 32 kol, nejlepší z nich v čase 1'56.476, což ho na konec 2. dne testování zařadilo na devatenácté místo.
 
Andrea Dovizioso (Ducati Team # 04) - 1'54.907 (1. místo), 38 kol
„Jsem dnes velmi spokojen s mým časem. Velmi dobře jsme pracovali a neustále používali tvrdé pneumatiky, ostatně stejně jako včera. Jsem také spokojen s naší rychlostí, protože jsme schopni být velmi konkurence schopní s ojetými pneumatikami, ale i novými. Stále musíme zlepšit některé aspekty, jako například stabilitu při brzdění, a také zlepšit stabilitu při začátku akcelerace, kdy se motorka stále moc klouže. Nicméně vzhledem k naší rychlosti jsme na dobré cestě. Nyní pracujeme na jemném doladění a na závodní vzdálenosti, protože na této trati je pokles výkonnosti pneumatik velmi důležitý.“
 
Andrea Iannone (Ducati Team # 29) - 1'55.104 (3. místo), 46 kol
„Jsem s průběhem dnešního dne velmi spokojen, určitě to byl pozitivní testovací den, protože jsem o trochu zlepšil svůj nejlepší čas, ale především jsme se zaměřili na závodní tempo. Pokusili jsme se ho vylepšit, protože naše závodní tempo bylo až do konce loňského roku trochu kritické. Získali jsme spoustu užitečných údajů, a to zejména z pohledu elektroniky a zítra se pokusíme zajet celou simulaci závodní vzdálenosti.“

Další články sekce MotoGP