KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati pro 2019 jen s ročními motocykly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Ducati pro 2019 jen s ročními motocykly
28.07.2018
 

Italská továrna Ducati bude v příštím roce dodávat do MotoGP již jen dvě specifikace motocyklů - tovární 2019 a stroje z letošní sezony 2018.

V příští sezoně královské kubatury MotoGP postaví italská továrna Ducati na start již pouze dva typy motocyklů, tovární jezdci pojedou s motocyklem specifikace 2019, zatímco jezdci na zákaznických motocyklech budou mít k dispozici stroj specifikace 2018. Ducati tak opouští letošní systém, kdy měla homologovanou i 2 sezony starou motorku.
 
Dle závodního oddělení továrny je tato změna zapříčiněná i tím, že v příštím roce bude Ducati podporovat již pouze dva zákaznické týmy, zatímco letos dodávala motocykly do třech soukromých týmů.
 
Tovární stroje Ducati budou samozřejmě sedlat oba jezdci v továrním týmu – Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci, k tomu ještě tovární motorku dostane australský závodník Jack Miller v týmu Pramac. 
 
Motocykl specifikace 2018 potom dostane k dispozici druhý jezdec týmu Pramac – nováček Bagnaia a oba jezdci týmu Avintia Racing, což by měla být jména Tito Rabat a Karel Abraham.

Další články sekce MotoGP