KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ducati: Projekt Moto3 zatím u ledu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ducati: Projekt Moto3 zatím u ledu
26.07.2018
 

Sportovní ředitel italské továrny potvrdil, že projekt vývoje vlastního motocyklu Moto3 byl zatím u Ducati odložen k ledu.

Ještě před pár lety se u italské Ducati otevřeně hovořilo o možném spuštění projektu vstupu do nejnižší kubatury Moto3. S odstupem několika let ale byly tyto plány přehodnoceny a jak potvrzuje sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, plány vstupu Ducati do Moto3 byly zatím odloženy k ledu.
 
Jak Ciabatti potvrzuje, jednou z hlavních příčin, proč byl tento projekt prozatím odstaven, je skutečnost, že Ducati se intenzivně koncentruje na královskou kubaturu MotoGP a zároveň připravuje nový superbike Panigale V4 na vstup do šampionátu Mistrovství světa Superbiků.
 
To má samozřejmě vliv na vytížení všech zdrojů, které mají i u továrny Ducati své limity.
 
„Aktuálně máme jiné priority. Královská kubatura MotoGP je u nás aktuálně tím nejdůležitějším, pak se samozřejmě také musíme koncentrovat na vývoj V4 Superbiku pro šampionát WSBK. Neznamená to, že bychom myšlenku vstoupit do kubatury Moto3 zcela opustili, nicméně u Ducati se tímto projektem aktuálně nikdo nezabývá. Jakmile ale budeme mít volné zdroje a kapacity, určitě se k myšlence postavit vlastní motocykl Moto3 vrátíme. Zatím ale nemáme stanoven žádný konkrétní plán,“ řekl Paolo Ciabatti

Další články sekce MotoGP