KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dutch-TT bez AB Motoracing Teamu

Foto: AB Motoracing Team
Dutch-TT bez AB Motoracing Teamu
23.06.2015
 

Zdálo se, že Karla Abrahama v Assenu nahradí Michael van der Mark, nicméně český tým se nakonec s holandským závodníkem nedohodl na podmínkách.

 
Jako náhrada za zraněného českého jezdce Karla Abrahama měl v Assenu startovat domácí supersportový Mistr světa a jezdec letošního světového šampionátu superbiků, Michael van der Mark. Ten ke startu v MotoGP dostal souhlas od Hondy, HRC i svého zaměstnavatele, týmu Pata Honda World Superbike, nicméně nakonec se vd Mark v Assenu nepředstaví, když tým AB Motoracing se s holandským závodníkem nedohodl na podmínkách.
 
 „Dohoda nevyšla, přestože jsme byli s Hondou, HRC a mým současným týmem dohodnuti,“ říká Michael van der Mark na stránkách racesport.nl. „To, že se dohoda nakonec neuskuteční, je čistě rozhodnutí týmu. Nechci se k tomu vyjadřovat, ale jsem hodně zklamán. Byli jsme velmi blízko dohodě, ale nakonec jsme se s týmem AB Motoracing nedokázali dohodnou na podmínkách, takže mohu oznámit, že dobrodružství MotoGP je nyní u konce.“
 
Jak uvádí dále holandský web racesport.nl, je pro tým AB Motoracing letošní sezona velmi finančně náročná a dokonce dle racesport.nl panují zvěsti o tom, že tým nedokončí letošní sezonu. Hlavním důvodem, proč nedošlo k dohodě mezi českým týmem a holandským závodníkem o startu v Assenu, je dle stejného zdroje záruka a kompenzace za případné poškození motocyklu.

Další články sekce MotoGP