KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvě odlišné Hondy na startu?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Dvě odlišné Hondy na startu?
14.12.2018
 

Technický ředitel HRC potvrdil, že je možná i varianta, kdy Jorge a Marc pojedou na dvou odlišných motocyklech a každý by byl upraven pro potřeby daného jezdce.


V příští sezoně se v továrním týmu Repsol Honda potkají Marc Márquez a Jorge Lorenzo, což jsou dva jezdci s velmi odlišným jezdeckým stylem. Právě tato skutečnost byla v médiích již několikrát diskutována, zda dokáže Honda adaptovat motocykl stavěný pro Márqueze i pro zcela odlišný styl Lorenza.

Nyní potvrdil technický ředitel HRC, pan Takeo Yokoyama, že je docela dost možná varianta, kdy na startu uvidíme dva odlišné motocykly – jeden pro Márqueze a druhý pro Lorenza. Dle slov tohoto muže totiž Honda udělá maximum pro to, aby i Jorge dokázal vyhrávat závody a byl konkurenceschopný.

„Budeme i nadále dodržovat filosofii Hondy. Máme dva tovární jezdce a pokud bude mít každý jiné požadavky, pak postavíme dvě rozdílné motorky. Pokud nás Jorge požádá o nějaké odlišnosti, pak pro něj vyvineme něco speciálního. Sám jsem moc zvědavý, co Jorge od motorky očekává a co vše bude potřebovat. Vývoj motoru je samozřejmě zamražený pro oba jezdce, ale co se týče podvozku, geometrie nebo jiných dílů, zde můžeme jít dvěma odlišnými cestami,“ řekl Takeo Yokoyama.

 


Další články sekce MotoGP