KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Edwards: Michelin odvádí dobrou práci

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Forward Racing
Edwards: Michelin odvádí dobrou práci
31.01.2015
 

Colin Edwards hodnotil první testy pneumatik Michelin a potvrdil, že tyto pneumatiky mají zcela odlišné chování oproti Bridgestonu, a to především při brzdění.

Texaský závodník Colin Edwards se již v polovině loňské sezony královské kubatury MotoGP odebral do závodnického důchodu, jen několik týdnů po oznámení konce kariéry ale kývnul na nabídku od francouzského Michelinu. Zde Colin zastává roli testovacího jezdce pneumatik Michelin, které již v sezoně 2016 nahradí Bridgestone v pozici jediného dodavatele pneumatik do královské kubatury.
 
První testy nových pneumatik Michelin Edwards podstoupil již na konci loňského roku, kdy testoval v Japonsku a Malajsii. Po těchto prvních testech Colin prozradil, že pneumatiky na něj svým výkonem a chováním udělaly velký dojem. Nyní Edwardse čeká další testování společně s ostatními jezdci MotoGP příští týden v Sepangu.
 
„První testy probíhaly dobře a pneumatiky fungovaly skvěle. V minulosti jsem zažil přechod ze 17 palcových Michelinů na 16,5 palcové a nyní zase zpět 17. Tím se samozřejmě mění kontaktní plocha, takže musíte upravit i brzdný styl. Rozhodně to ale není rozdíl, na který byste si museli zvykat dlouho, já jsem se adaptoval velmi rychle. Práce, kterou Michelin odvedl na nových gumách je ale perfektní. Testoval jsem několik zadních pneumatik ale vzhledem k množství elektroniky na těchto motocyklech není snadné rychle porozumět gripu. Co se týče předních pneumatik, tak mně osobně více vyhovuje Michelin, protože tyto pneumatiky jsou mnohem čitelnější než Bridgestone. Líbí se mi, že Michelin drží stále svůj styl a pneumatiky se chovají velmi podobně jako ty, na kterých jsme závodili na začátku éry MotoGP. Nesnaží se vyrobit pneumatiku, která by měla stejnou charakteristiku jako současné Bridgestony,“ řekl Colin Edwards

Další články sekce MotoGP