KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró chválí progres KTM

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Espargaró chválí progres KTM
24.05.2019
 

Pol Espargaró si pochvaluje nové díly, díky kterým dokázal v Le Mans vybojovat pro KTM šesté místo.


V Grand Prix Francie o uplynulém víkendu v Le Mans zaznamenal španělský závodník Pol Espargaró na továrním motocyklu KTM skvělý výsledek, když dokázal vybojovat šestou pozici. Jak samotný závodník později přiznal, jednou z hlavních příčin tohoto úspěchu jsou nové díly, které továrna dodala.

Právě pro testy v Jerezu totiž KTM do továrního týmu dodala novou karbonovou zadní vidlici, rám s upravenou hlavou řízení a noví díly do motoru. Jak později Pol potvrdil, především díky nové kyvné vidlici se na motorce cítil mnohem lépe a dokázal ji dostat na samotný limit.

„Ano, karbonová vidlice nám přinesla velkou výhodu, stejně tak se změnil i charakter motoru a ve výsledku nám to hodně pomohlo. Tyto nové díly mi daly mnohem lepší pocit na motorce a díky tomu ji dokáži dostat na hranu, to se mi například ještě při Grand Prix v Jerezu nedařilo. Nedělní závod jsem si opravdu užíval, na motorce jsem se poprvé cítil opravdu skvěle, a to se odrazilo i na výsledku. Už jsem moc zvědavý na náš výkon v dalším závodě, nemohu se dočkat prvního tréninku v Mugellu,“ řekl Pol Espargaró


Další články sekce MotoGP