KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Daniho nasazení je obrovské

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Espargaró: Daniho nasazení je obrovské
27.09.2019
 

Pol Espargaró vyjádřil velký obdiv nad pracovním nasazením testovacího jezdce Daniho Pedrosy, který KTM stále velmi pomáhá.


Dani Pedrosa po svém ukončení aktivní závodnické kariéry přestoupil k továrnímu týmu rakouské KTM, kde zastává pozici oficiálního testovacího jezdce. Po krátkém výpadku, kdy musel Dani podstoupit plánovanou operaci a následně rekonvalescenci, se v průběhu července naplno vrátil do pracovního nasazení.

Nyní s odstupem několika měsíců hodnotí Pedrosův přínos tovární jezdec – Pol Espargaró. Jak tento muž přiznal, pomoc a přínos celému projektu ze strany Pedrosy je mnohem větší, než původně očekával.

„Dani bere celou situaci opravdu velmi vážně, mnohem více, než jsem dříve očekával. Když ukončil své angažmá u Hondy, měl celkem plné zuby tohoto světa. Proto pro mne bylo jen těžko představitelné, že sedne na jinou motorku a bude podávat opět stoprocentní výkon, a to ještě na motorce, která je horší než Honda. Neustále na něm vidím obrovskou angažovanost do celého projektu, když něco nesedí, chce okamžitě vědět, co to způsobuje a kdo je za to zodpovědný. Do celého vývoje se noří hodně hluboko,“ řekl Pol Espargaró.


Další články sekce MotoGP