KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Marc je na jiné úrovni

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Marc je na jiné úrovni
31.01.2019
 

Dle slov Aleixe Espargara bude pro Jorgeho velmi těžké porazit Marca na stejném motocyklu, obzvláště na Hondě, na které Marc vyrostl.


Pro letošní sezonu královské kubatury MotoGP má španělský závodník Aleix Espargaró v továrním týmu Aprilia nového týmového kolegu, kterým je italský závodník Andrea Iannone. Jak nyní Espargaró přiznal, od Iannoneho i nového vedení týmu má velká očekávání.

Zároveň Espargaró komentoval aktuální složení továrního týmu Repsol Honda, kde je přesvědčen o tom, že i nadále bude mít jasnou nadvládu Marc Márquez. Dle slov Espargará nebude pro Jorge Lorenza vůbec snadné Marca porážet, když bude mít stejnou techniku a to tu, na které Marc v MotoGP vyrostl.

„Letos budu mít v podobě Andrey velmi silného týmového kolegu, což je pro mne samozřejmě velká motivace. Dokázal se jak na Ducati, tak i na Suzuki prosadit na pódium. Je to Ital, takže do něj samozřejmě celá Aprilia vkládá velké naděje. Pokud dokáži být rychlejší než on, jsem přesvědčen o tom, že bude moje hodnota stoupat. Zda dokáže porazit Jorge Marca, to je těžká otázka. Jsou to dva silní jezdci, ale z mého pohledu je Marc na jiné úrovni. Zároveň on je u Hondy doma, na té motorce vyrostl a tu motorku s lidmi okolo sebe v podstatě postavil. Z mého pohledu je téměř nemožné jej porazit na stejné motorce,“ řekl Aleix Espargaró.


Další články sekce MotoGP