KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Mexiko? Až v roce 2020

Text: jnyk, Zdroj: crash.net
Espargaró: Mexiko? Až v roce 2020
02.09.2018
 

Aleix Espargaró v jednom z rozhovorů potvril, že rozhodnutí pořádat závody v Mexiku již v příštím roce bylo unáhlené a s největší pravděpodobností se zde pojede až v roce 2020.

Při Grand Prix Rakouska zástupci Dorny jezdcům oznámili, že již v příštím roce plánují pořádat Grand Prix Mexika na okruhu, kde se v Mexico City aktuálně jezdí například Formule 1. Tento krok ale strhl velkou vlnu protestů ze strany jezdců, protože v případě pořádání již v roce 2019 by bylo téměř nemožné trať s dostatečným předstihem otestovat.
 
O dva týdny později v Silverstone již ale bylo jezdcům ze strany Dorny sděleno, že od původního plánu bylo upuštěno a v Mexiku se s velkou pravděpodobností pojede až v roce 2020. Tomu budou předcházet některé nezbytné úpravy okruhu za cílem zvýšení bezpečnosti, stejně tak, jako test jezdců královské kubatury.
 
„Na zasedání bezpečnostní komise nám oznámili, že příští rok pojedeme v Mexiku a my vůbec nevěděli, o co jde. Pak jsme Dorně vysvětlili naše myšlenky a důvody, proč to nepovažujeme za správné rozhodnutí a vzali si nějaký čas na rozmyšlenou. Pak nám při diskuzi v Silverstone sdělili, že to bylo unáhlené rozhodnutí a Grand Prix musí předcházet test MotoGP. Věřím, že se podaří vše zorganizovat tak, aby jsme tam v roce 2020 jeli na bezpečné trati,“ řekl Aleix Espargaró

Další články sekce MotoGP