KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Na Mavericka si dám pozor

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Espargaró: Na Mavericka si dám pozor
09.01.2016
 

Aleix Espargaró prohlásil, že jedním z jeho hlavních cílů v nadcházející sezoně bude porážet svého týmového kolegu Mavericka Vinalese.

Španělský závodník Aleix Espargaró, jehož čeká druhá sezona v barvách továrního týmu Suzuki, v jednom z rozhovorů prohlásil, že si v letošním roce musí dávat velký pozor na svého týmového kolegu Mavericka Vinalese. Jak je dobře známo, Vinales už v loňském roce překvapil skvělými výsledky a získal titul nováčka roku.
 
Jedná se samozřejmě pouze o zdravou rivalitu mezi týmovými kolegy, kde Espargaró za jeden ze svých cílů označil, aby dokončil sezonu v celkovém hodnocení šampionátu právě před svým týmovým kolegou.
 
„Již dříve mi bylo jasné, že Maverick je velmi talentovaný jezdec, už v kubatuře Moto2 patřil mezi ty nejrychlejší na trati. Titul nevyhrál jen kvůli tomu, že ještě neměl dostatek potřebných zkušeností. Hned jak se poté posadil na motocykl Suzuki, byl velmi rychlý. Zdravá rivalita mezi týmovými kolegy je samozřejmě dobrá pro celý tým, protože jdou výsledky nahoru,“ řekl Aleix Espargaró.
 
Poté hodnotil další konkurenty: „Očekávám dobré výkony i od mého bratra Pola, který byl v roce 2014 jedním z mých hlavních soupeřů v tabulce šampionátu. Samozřejmě ale, když na trati závodíte proti bratrovi, vždy se snažíte být ohleduplnější a nezpůsobit mu nějaké komplikace. V základu je to ale také váš soupeř.“

Další články sekce MotoGP