KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Nevím, kde je chyba

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Nevím, kde je chyba
18.08.2019
 

Aleix Espargaró přiznal, že sám neví, co je na motorce potřeba změnit, aby se chovala lépe především v kvalifikacích.


Tovární tým Aprilie se v MotoGP zatím stále trápí. Jak nyní přiznal zkušenější z jezdců – Aleix Espargaró, motorka je ve spoustě situací opravdu nepředvídatelná a chová se výrazně odlišně než motocykly, se kterými závodil dříve.

Hlavním problémem dle Espargara je ale skutečnost, že sám pořádně neví, co by bylo potřebné změnit, aby se motocykl začal chovat dle jeho představ. 

„Sám si pokládám otázku, co bychom na motorce měli změnit, abych se na ní především v kvalifikaci cítil lépe. Jakmile začnu tlačit na pilu, motorka je hodně neklidná. Normální je skutečnost, že když máte plnou nádrž, motorka je těžkopádná a hůře se překlápí, ale u nás je to přesně naopak. Jakmile vyjedu v kvalifikaci s menším množstvím paliva v nádrži, mám problémy. S plnou nádrží ale zase motorka mnohem hůře akceleruje, takže je těžké najít nějaký kompromis. Kromě toho v závodě jezdíme se stejným výkonem jako v kvalifikaci, ale přitom jsme blíže špičce. Když naši soupeři v kvalifikaci vyjedou s prázdnou nádrží, dokáží během dvou kol zničit zadní pneumatiku, to se mi ale nikdy nepodaří,“ řekl Aleix Espargaró.


Další články sekce MotoGP