KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: Nové pneumatiky jsou skvělé

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Espargaró: Nové pneumatiky jsou skvělé
23.01.2016
 

Pol Espargaró si chválí především zadní pneumatiku Michelin, která je mu dle jeho slov přímo ušitá na míru.

Řada jezdců si na změnu pneumatik v královské kubatuře MotoGP stěžuje, španělský závodník Pol Espargaró je ale pravým opakem a po několika testech prohlásil, že především zadní pneumatika od francouzského Michelinu je pro něj jako stvořená.
 
Zároveň ale Pol dodává, že vedle zadní pneumatiky, s níž je absolutně spokojený, je ještě třeba, aby Michelin zapracoval na přední gumě. Zde nemá ani Pol dostatečnou zpětnou vazbu od předního kola a jak sám přiznává, je občas těžké zjistit, jestli již jede na absolutním limitu pneumatiky.
 
„Ano, je pravdou, že zadní pneumatika Michelinu je pro mne jako stvořená. Hned při prvním seznámení jsem si tu pneumatiku zamiloval, je to guma, na kterou jsem dlouho, přesně dva roky čekal. U přední pneumatiky je ale bohužel situace opačná a obzvláště na motocyklech Yamaha je tento problém znát nejvíce. Máme větší problémy než ostatní kvůli tomu, že pro zatáčení potřebujeme mít maximální váhu na předním kole. Věřím, že se Michelinu tyto komplikace podaří v průběhu zimní přestávky vyřešit,“ řekl Pol Espargaró.

Další články sekce MotoGP