KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró: O Zarcovi nepochybuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Espargaró: O Zarcovi nepochybuji
23.11.2018
 

Pol Espargaró po prvním testu prohlásil, že o rychlosti Johanna Zarca nepochybuje, jen francouzský závodník potřebuje čas.

 

V průběhu prvního zimního testu na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se francouzský závodník Johann Zarco začal seznamovat s novou technikou od rakouské KTM, v jejímž továrnímu týmu bude pro sezonu 2019 působit.

Zarco dokázal hned dvakrát havarovat, ale sám si z toho nic nedělá a jak potvrdil, první dny byly především o jeho adaptaci na novou motorku a hledání základního nastavení ergonomie i podvozku. Jak po tomto testu prohlásil Johannův týmový kolega Pol Espargaró, je přesvědčen o tom, že Johann bude na KTM rychlý.

„Jsem přesvědčen o tom, že Johann bude rychlý. Potřebuje nyní ale čas, aby si na novou motorku zvykl. Oproti Yamaze je zde opravdu velká spousta odlišností a je normální, že potřebuje čas, aby se adaptoval. Rozhodně ale nepochybuji o tom, že by nebyl rychlý. Zároveň také vítám příchod testovacích jezdců jako je Dani a Mika, kteří nám pomohou posunout dál vývoj naší motorky. Stejně tak je pozitivní, že naše motorky budou používat i tým Tech 3, kde budeme získávat zpětnou vazbu od Hafizhe a Miguela,“ řekl Pol Espargaró.


Další články sekce MotoGP