KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró úspěšně operován

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Espargaró úspěšně operován
23.09.2018
 

Španělský závodník Pol Espargaró si opět zranil klíční kost a v sobotu musel v Barceloně podstoupit operaci, na Aragónu již nepojede.

Smolná sezóna v poddání španělského závodníka Pola Espargara bohužel pokračuje i na jeho domácí trati na španělském Motorland Aragón. Espargaró havaroval v pátečním volném tréninku a bohužel opět dopadl na levé rameno, kdy si následným nárazem obnovil zlomeninu levé klíční kosti.
 
To samozřejmě pro Pola znamená okamžitou stopku v dalším pokračování na okruhu Motorland Aragón a na místo toho se španělský závodník přesunul do nedaleké Barcelony, kde byl ještě v sobotu operován. Jeho další účast v následujících zámořských závodech je zatím velkým otazníkem.
 
„Ano, mohu potvrdit, že Pol byl v sobotu večer v Barceloně operován. Jeho zlomenina levé klíční kosti byla zafixována titanovou destičkou. Nyní zůstane 24 hodin v nemocnici, poté bude propuštěn a během dvou dní by mohl zahájit rehabilitaci. Celý tým při něm bude stát a věřím, že se zpět do sedla závodního motocyklu vrátí ještě silnější. Termín návratu je ale zatím velkým otazníkem,“ řekl manažer týmu KTM Mike Leitner

Další články sekce MotoGP