KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró v Jerezu testovat nebude

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Espargaró v Jerezu testovat nebude
13.11.2016
 

Pol Espargaró nedostal od Yamahy povolenku pro druhý test v průběhu listopadu, na KTM tak může testovat pouze po Grand Prix Valencie.

Stejně jako je tomu u Jorgeho Lorenza, ani španělský závodník Pol Espargaró nedostal od japonské továrny Yamaha pro další testy u svého nového zaměstnavatele v průběhu letošního listopadu. Pol Espargaró se tedy musí jako Lorenzo spokojit pouze s pozávodním testem na okruhu Ricarda Torma ve Valencii.
 
Jak potvrdili i představitelé KTM, od svého aktuálního zaměstnavatele dostal Pol zelenou pouze pro testy ve Valencii, testy v závěru listopadu bude muset vynechat. KTM tak bude moci k tomuto testu nastoupit pouze s Bradley Smithem.
 
Hlavním důvodem je dle vysvětlení KTM skutečnost, že zatímco Bradley Smith byl zaměstnancem týmu Tech 3 a povolenku dostal, Pol Espargaró měl smlouvu přímo s továrnou Yamaha. Ta se rozhodla jezdce z aktuálního kontraktu uvolnit pouze pro jeden test.
 
„Při prvních testech nebude mít moci Pol na motorce jediné logo. Zároveň se do konce roku nesmí nijak veřejně vyjadřovat o naší motorce, nesmíme s ním plánovat ani žádné promoakce. Bradley měl smlouvu s týmem Tech 3, zde byla dohoda jednodušší. Pro testy v Jerezu tak budeme moci nastoupit jen s Bradleym, druhý motocykl osedlá testovací jezdec Mika Kallio,“ řekl závodní ředitel KTM pan Pit Beirer.

Další články sekce MotoGP