KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. října do 13. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Espargaró vítá příchod Smitha

Text: jnyk, Zdroj: Spedweek, Foto: Aprilia
Espargaró vítá příchod Smitha
14.09.2018
 

Aleix Espargaró vyjádřil vekou spokojenost s tím, že se továrna Aprilia rozhodla angažovat Bradleyho Smitha do pozice oficiálního testovacího jezdce.

Britský závodník Bradley Smith nastupuje pro příští rok k továrnímu týmu italské Aprilie, kde bude zastávat roli oficiálního testovacího jezdce. Tento krok ze strany továrny vítá i samotný jezdec tohoto týmu, španělský závodník Aleix Espargaró. 
 
Jak Espargaró v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, přínos Smitha jako testovacího jezdce bude pro další vývoj motocyklu Aprilia obrovský. Zároveň si Espargaró cení zkušeností, které Bradley získal při vývoji motocyklu KTM a věří, že i díky tomu poskytne inženýrům Aprilie velmi kvalitní zpětnou vazbu.
 
„Mám velkou radost z toho, že Bradley bude náš testovací jezdec. Před dvěma týdny jsem s ním hovořil a má velký zájem na tom, aby celému našemu projektu pomohl. To je to nejdůležitější. Potřebujeme někoho, kdo tomuto projektu věří a udělá pro něj maximum. Vidím to jako správný krok, že testovací tým bude u Aprilie příští rok jednou z priorit a zasáhne i do vybraných závodů na divokou kartu. Myslím si, že nám to může výrazně pomoci,“ řekl Aleix Espargaró

Další články sekce MotoGP