KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Dorna do rozhodnutí nemluvila

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Dorna do rozhodnutí nemluvila
10.04.2018
 

Ředitel společnosti Dorna prohlásil, že rozhodnutí ředitelství závodu nemohl nijak ovlinit, nicméně bude s jezdci na téma incidentu v Argentině hovořit.

Dalším z těch, kteří se vyjádřili k riskantnímu chování Marca Márqueze v rámci Grand Prix Argentiny, byl přímo generální ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta. Jak ale Ezpeleta prohlásil, aktuálně není v jeho kompetencích, aby nějak mohl rozhodovat o následcích tohoto incidentu.
 
Jak Ezpeleta potvrdil, již dva roky Dorna nemůže mluvit do složení ředitelství závodu ani nijak jejich rozhodnutí ovlivňovat. Proto Ezpeleta dodává, že respektuje aktuální rozhodnutí ředitelství závodu, nicméně při jednání s jezdci v rámci příští Grand Prix se k tomuto tématu chce vrátit.
 
„Již dva roky nemá Dorna žádné rozhodující slovo ve věci volby stewardů do ředitelství závodu, všichni jsou vybíráni lidmi z FIM a IRTY. To znamená, že v Argentině udělali rozhodnutí, které jsme my ze strany Dorny nemohli nijak ovlivnit. Počítám ale s tím, že v rámci příští Grand Prix budeme o této situaci s jezdci diskutovat. Věřím, že se z toho všichni poučíme,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce MotoGP