KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Maximálně 24 Grand Prix

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Maximálně 24 Grand Prix
24.05.2019
 

Generální ředitel promotéra závodu Mistrovství světa silničních motocyklů prozradil, jakým směrem se bude MotoGP ubírat v letech 2022 až 2026.


Již v příštím roce chce Dorna podat továrnám a týmům působícím v královské kubatuře MotoGP podat oficiální návrh, jakým směrem se bude šampionát ubírat v letech 2022 až 2026.

Dle nedávného vyjádření Carmela Ezpelety za společnost Dorna Sports se neplánují žádné zásadní změny technických předpisů, největší změnou bude velmi pravděpodobně kalendář společně s omezením počtu jezdců a týmů v královské kubatuře.

Jak Ezpeleta prozradil, limit by měl být nastaven na hranici 24 jezdců, s tím, že v ideálním případě by na startovním roštu bylo 6 továrních a 6 satelitních týmů.

Co se týče kalendáře, je zde jasný tlak na rozšíření na počet 22 Grand Prix v jedné sezoně, limitní horní hranicí by dle Ezpelety mohlo být až 24 závodních víkendů. Na úkor rozšíření kalendáře by mělo být škrtnuto hned několik zimních testů, mohl by stačit jeden listopadový a poté pouhý jeden test před začátkem nové sezony. 


Další články sekce MotoGP