KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Mohli jsme závodit v pondělí..

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Dorna
Ezpeleta: Mohli jsme závodit v pondělí..
30.08.2018
 

Carmelo Ezpeleta potvrdil, že zde byla varianta závodit v pondělí, nicméně nerozumí tomu, proč týmy tuto variantu jednostranně odmítly.

Zrušení nedělních závodů Grand Prix Velké Británie na okruhu v Silverstone bude ještě několik týdnů ožehavým tématem. Nyní se k rozhodnutí zrušit závody všech tří kubatur vyjádřil i generální ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta.
 
Dle slov Ezpelety by bylo vhodnější rozhodnutí přesunout tyto závody na pondělí, kdy byl ve Velké Británii shodou okolností i státní svátek. Zároveň ale Ezpeleta dodává, že týmy tuto variantu rezolutně odmítly, tudíž IRTA i Dorna musela jejich rozhodnutí respektovat.
 
„V pondělí byl v Británii zrovna státní svátek, tudíž nerozumím tomu, proč týmy nechtěly závodit v pondělí. Hned jak začalo pršel po warm-upu, tohle řešení jsme navrhli společně s organizátory závodu. Nerozumím tomu, proč týmy tuto variantu zamítly. Od této chvíle jsme už jen start závodu neustále odkládali. Je také pravdou, že jsme mohli závodit místo warm-upů, ale nebyla již šance tuto změnu nějak komunikovat. Máte zde fanoušky, televizní společnosti a spoustu dalších lidí a jednoduše jim nemůžeme jen poslat zprávu v neděli v 6 ráno, že závodit se začíná v 9,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce MotoGP