KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta plánuje Grand Prix v Indii

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: MCN
08.02.2015
 

Ředitel společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, plánuje v budoucnosti pořádat Grand Prix v jednom z nejsilnějších motocyklových trhů - v Indii.

Promotér závodů Mistrovství světa silničních motocyklů se již delší dobu snaží se svým šampionátem expandovat především do mimoevropských zemí. V loňské sezoně jsme se dočkali prvního závodu v Jižní Americe, když se konala Grand Prix Argentiny na okruhu Termas de Rio Hondo.
 
Nyní ředitel společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, hovoří o rozšíření počtu závodů v Asii, nyní se dle jeho slov ožehavě jedná o pořádání Grand Prix v Indii. Tento cíl je z pohledu motocyklového závodění zcela jasný - Indie patří k největším motocyklovým trhům na světě a tím pádem by byl takový závod velmi zajímavý i pro všechny továrny působící v MotoGP.
 
„Ano, Formule 1 tam sice měla problémy, ale motocykly mají zcela jinou cílovou skupinu. Motorky jsou v Indii velmi populární a lidem jsou mnohem bližší, než právě Formule. Kromě toho jsou také náklady na pořádání závodního víkendu MotoGP mnohem nižší, než je tomu v případě Formule 1. Ještě k tomu máme díky Mahindře na startu indickou motocyklovou továrnu, což by dělalo náš podnik pro místní fanoušky ještě zajímavějším. Ještě je před námi ale hodně práce, v Indii například zatím nemáme žádného místního promotéra. Je také pravdou, že pro expanzi do Indie by se nám hodili i závodníci z Indie, které zatím nemáme. Rozhodně si ale myslím, že děláme správné kroky pro to, abychom mohli v budoucnu pořádat Grand Prix v Indii,“ řekl Carmelo Ezpeleta

Další články sekce MotoGP