KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Příště se pojede v pondělí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Příště se pojede v pondělí
15.09.2018
 

Carmelo Ezpeleta prohlásil, že v budoucnu se závody již rušit nebudou, ale budou v případě nepříznivých podmínek přesunuty na další den.

Zrušení závodu Grand Prix Velké Británie na okruhu Silverstone bude ještě několik měsíců ožehavým tématem. Nyní se k tomuto tématu opět vyjádřil ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, který prohlásil, že za takovéto situace se v budoucnu závody přeloží na pondělí.
 
Dle slov Ezpelety již Dorna v budoucnu nedopustí, aby byla celá Grand Prix bez náhrady zrušena. Zároveň ale dodává, že týmy i jezdci budou o této variantě informováni, a tudíž budou s touto variantou počítat. Letos v Silverstone to byly totiž právě týmy a jezdci, kteří odložení závodu na pondělí zamítli.
 
„Musíme se z letoška poučit v budoucnu být i na takové situace připravení. Tato situace se již nesmí nikdy opakovat. Z mého pohledu je důležité, aby všechny zúčastněné strany věděly, že když nebude možné v neděli závody z jakýchkoliv podmínek odjet, budou přesunuty na pondělí nebo úterý. Letos na to nebyl nikdo připraven, ale již jsme je informovali, že v budoucnu bude scénář takový. Naší prioritou je, abychom závody odjeli za bezpečných podmínek, proto počítáme s přeložením na další den. Tyto informace od nás získají i samotní organizátoři jednotlivých Grand Prix,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce MotoGP